Hakkımızda

Hakkımızda

1984 yılında mermer (kesme,kırma,öğütme) makineleri imalatı ile faaliyete geçmiş, 1986 yılından itibaren öğütme tesisi kurularak çeşitli sektörlere dolgu malzemesi üretmeye başlamıştır. 1994 yılında Şahin Mineral San ve Tic. Ltd. Şti. adını alarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Eskişehir ili Çukurhisar beldesinde 4.000 m2 si kapalı olmak üzere, 15.000 m2 lik alan üzerine kurulmuştur. Seramik ve Alçı fabrikaları başta olmak üzere çeşitli sektörlere hammadde sağlamaktadır. Yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 75.000 ton olan tesisimiz her geçen gün müşterilerimizin talepleri doğrultusunda büyümeye devam etmektedir.

Özellikle, seramik ve alçı yapımında kullanılan en önemli girdilerden; kalsit, dolamit, manyezit ürünlerimiz, çeşitli taleplere bağlı olarak, değişik fiziksel ve kimyasal özelliklerde ve tane boyut dağılımlarındaki dolgu malzemeleri sarkaç toplu ve çekiçli değirmenler ile öğütülerek, üreticilere sunulmaktadır.

Şahin Mineral, halen çeşitli illerde ruhsatlı sahalarıyla faaliyet göstermektedir. Seramik ve alçı sektörünün hızla gelişmesiyle, büyük yatırımlara girmiş ve toprağa dayalı sanayiye kaliteli hammadde sağlayan büyük bir şirket haline gelmiştir.